1. Ana Sayfa
 2. Otomobil
 3. 2023 Nissan X-Trail tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

2023 Nissan X-Trail tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

2023 Nissan X-Trail tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı


          Yeni nesil 2023 Nissan X-Trail'in Japonya'da piyasaya sürülecek versiyonu ortaya çıktı. Aracın özelliklerine yakından bakıyoruz.          
Yeni nesil 2023 Nissan X-Trail, Japonya’da görücüye çıktı. ABD’deki ikizi Rogue’un aksine sadece hibrit güç aktarma sistemiyle tercih edilebilecek olan yeni X-Trail, 2WD ve 4WD (e-4ORCE) opsiyonuyla müşterilerle buluşacak.


Aracın Avrupa’da satılacak versiyonda da aynı sistemin bulunacağı gelen bilgiler arasında.

Teknik detaylar

CMF-C platformunu kullanan yeni Nissan X-Trail, değişken sıkıştırma oranına sahip 1.5 litre VC-Turbo üç silindirli benzinli motor ile ikinci nesil e-POWER sistemini bir araya getiren hibrit güç aktarma sistemine sahip.

nissan x trail

X-Trail’da, sürücü gaz pedalından ayağını kaldırdığında fren pedalına gerek olmadan otomobili yavaşlatan ve bu esnada enerji geri kazanımı sağlayan e-Pedal rejeneratif frenleme özelliği de bulunuyor.

Yeni X-Trail, görsel açıdan 2020 yılında tanıtılan Rogue ile aynı tasarım çizgilerine sahip.

Yeni Nissan X-Trail, 25 Temmuz’dan itibaren Japonya’da satışa sunulacak. Fiyatlar giriş seviyesindeki 2WD hibrit versiyon ile birlikte 3.198.800 Yen (yaklaşık 23 bin dolar) seviyesinden başlayıp 4.499.000 Yen’e (35 bin 500 dolar) kadar yükseliyor. X-Trail’ın aynı hibrit sistemle birlikte bu yaz Avrupa’ya da gelmesi bekleniyor.

nissan x trail

nissan x trail

nissan x trail

nissan x trail

nissan

Yorum Yap

Yorum Yap