ABD Federal Ticaret Komisyonu'ndan Twitter açıklaması: Endişeyle izliyoruz
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

ABD Federal Ticaret Komisyonu'ndan Twitter açıklaması: Endişeyle izliyoruz


          ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Twitter'daki son gelişmeleri derin bir endişeyle takip ettiklerini bildirdi.          

Ünlü milyarder Elon Musk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Twitter’ı satın aldığını resmen açıkladı ve hızlıca çalışmalara başladı.

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Twitter’daki son gelişmeleri derin bir endişeyle takip ettiklerini bildirdi.

AA’nın haberine göre, FTC sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “Twitter’daki son gelişmeleri derin bir endişeyle takip ediyoruz. Hiçbir CEO veya şirket yasaların üzerinde değildir ve şirketler bizim mutabakat kararlarımıza uymalıdır.” denildi.

İstifalar gelmeye devam ediyor

ABD basınında yer alan haberlerde, Twitter’ın gizlilik yöneticisi Damien Kieran ile uyum yöneticisi Marianne Fogarty’nin de istifa ettiği bildirildi.

Twitter’ın güvenlik ve gizlilik alanlarında çalışan üst düzey yetkililerinin şirketten ayrılması, sosyal medya şirketini düzenleyici kuralları ihlal etme riskiyle karşı karşıya bıraktığı şeklinde yorumlandı.

elon musk mavi tik

Öte yandan Musk, sosyal medya şirketi Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının ardından ilk olarak Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal, üst düzey hukuk ve politika yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett’i görevden almıştı.

Şirkette yönetim kurulunu feshederek kendisini “tek yönetici” yapan Musk, Twitter çalışanlarının yarısının işine son vermişti.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.