1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Alan Wake Remastered Switch için de Yayınlanacak

Alan Wake Remastered Switch için de Yayınlanacak

Alan Wake Remastered Switch için de Yayınlanacak


Remedy Entertainment, bu hafta içerisinde Alan Wake için bir yıldönümü güncelleme videosu yayınladı. On üç buçuk dakika uzunluğundaki video sırasında Alan Wake Remastered Switch için de duyurulmuş iken, ikinci oyun için de bizleri üzecek yeni bir gelişme yaşandı. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Alan Wake 2 Duyuruldu! İşte İlk Bilinenler


Alan Wake haklarını Microsoft şirketinden devralan Remedy Entertainment, çok geçmeden Alan Wake Remastered duyurusunda bulunmuştu. İyileştirilmiş karakter modellemeleri, 4K çözünürlük desteği ve yayınlanmış olan Bonus Materials ve Collector’s Edition Extras adındaki iki genişletme paketinin de dahil edilmesi ile tam bir deneyim sunan yenilenmiş sürüm, 505 Games yayıncılığında 5 Ekim 2021 tarihinde PC (Epic Games Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series kullanıcılarıyla buluşmuştu.

Alan Wake Remastered Switch Kullanıcılarıyla da Buluşacak

Her ne kadar şimdiye kadar Switch kullanıcıları için herhangi bir resmi gelişme yaşanmamış olsa da, Finlandiya menşeli stüdyo beklenen duyuruyu bu hafta itibarıyla yaptı. Alan Wake Remastered, Nintendo konsolu sahipleriyle de buluşacak.

Şimdilik çıkış tarihi dahil pek çok bilgi gizemini koruyor olsa da, oyunun Switch versiyonu diğer versiyonları ile aynı performans çalışacak olup Nintendo eShop üzerinden dijital olarak satışa sunulacak. Merak edilen tüm detayların önümüzdeki aylarda paylaşılacağı söyleniyor.

Bu Yaz Alan Wake II’yi Görme Hayalleri Suya Düştü

Yıldönümü videosunda, Alan Wake II’ye de değinildi. Bildiğiniz gibi The Game Awards 2021 şovu sırasında duyurulmuş olan oyun için ilk detayların bu Yaz mevsiminde paylaşılacağının sözü verilmişti. Ne var ki Sam Lake bizleri üzecek bir yeni açıklamada bulundu.

Söylenene göre oyunun geliştirilme süreci gerçekten iyi bir şekilde gidiyormuş. Bütünüyle geliştirilme aşamasına odaklanılmış, ellerinde çok fazla materyal varmış ve oyun da oynanabilir durumdaymış. Ne var ki stüdyo içinde yapılan konuşmaların ardından Epic Games ile verilen karar doğrultusunda, Yaz mevsiminde hiçbir şey göstermeyeceklermiş.

Böylesi bir kararın alınmasının arkasındaki gerekçe ise, bir demonun veya fragmanın hazırlanması çok fazla çaba ve geliştirilme sürecinden çalabilecek birkaç aylık çalışma gerektirecekmiş. İyi bir ivme yakaladıklarını hisseden ve kendi bünyelerinde ilk ve en iyi hayatta kalma-korku oyunu yaratmayı istediklerini söyleyen Sam Lake, ekibin odağından uzaklaşmamasını istediklerini de sözlerine ekliyor. Haliyle bir demo ve fragman için biraz daha beklememiz gerekiyormuş.

PC (Epic Games Store), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olan Alan Wake II, 2023 yılında bizlerle olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap