Artık diyet yapmanıza gerek yok! Bu yöntemlerle 1 ayda tığ gibi olun!
 1. Ana Sayfa
 2. Sağlık

Artık diyet yapmanıza gerek yok! Bu yöntemlerle 1 ayda tığ gibi olun!


          Kilo vermek için uzun soluklu diyetler ya da şok diyetler yapmanıza gerek yok. Düzenli beslenerek ve egzersiz yaparak sağlıklı kilo verebilirsiniz. Bu yöntem 1 ayda sizi tığ gibi yapacak.          

Kilo vermek çok fazla öz disiplin, sabır, zaman ve çaba gerektirir. Bu durum insanların kilo verme yolculuklarını zorlaştırır.

Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız günlük alışkanlıklarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Yediklerinize, içtiklerinize dikkat ederek ve düzenli egzersiz yaparak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Sağlıklı beslenerek ve kilo vermeyi kolaylaştıran alışkanlıkları uygulayabilirsiniz. Peki 1 ayda kilo vermek mümkün mü? Bu yöntemleri deneyin ve sonuca bakın…

Düzenli beslenin

Kilo vermek istiyorsanız öncelikle düzenli beslenmeniz gerekir. Kilo vermek isteyenlerin birçoğu öğünlerini azaltmayı ya da tek tip beslenmeyi tercih ediyor. Ancak bu durum bilinenin aksine kilo vermeyi daha zor bir hale getiriyor.

Artık diyet yapmanıza gerek yok! Bu yöntemlerle 1 ayda tığ gibi olun! #1

Kilo vermek için sağlıklı ve dengeli beslenmelisiniz. Protein ve lif içeren besinlerden oluşan bir beslenme düzeni oluşturmalısınız. Böylece metabolizmanız hızlanır ve vücudunuzdaki fazla yağları yakabilirsiniz.

Her gün 1 fincan türk kahvesi

Kafein metabolizmayı harekete geçirir. Vücuttaki yağları kısa sürede yakmak için her gün bir fincan Türk kahvesi içebilirsiniz. Ancak mutlaka şekersiz ve sade olarak tüketilmelidir.

Araştırmalara göre günlük 100 mg kafein almak vücutta fazladan 75-100 kalori yakılmasını sağlar. Bu sayede zayıflama sürecine katkı sağlıyor.

Artık diyet yapmanıza gerek yok! Bu yöntemlerle 1 ayda tığ gibi olun! #2

Günde 2 litre su için

Hem kilo vermek hem de sağlıklı bir yaşam için bol su içmelisiniz. Su içerek metabolizmayı hızlandırabilir, yağ yakımını artırabilirsiniz.

Su içmek aynı zamanda vücutta biriken ödem ve toksinleri atarak şişkinliği önler. Su içerek mide de doygunluk hissi yaratabilirsiniz. Bu yüzden hem zayıflamaya hem de insan sağlığına faydası vardır. Her gün mutlaka 2 litre su içmeniz önerilir.

Artık diyet yapmanıza gerek yok! Bu yöntemlerle 1 ayda tığ gibi olun! #3

Düzenli egzersiz yapın

Kilo vermek için gün içerisinde aldığınız fazla kalorileri harcamanız gerekir. Bunun için düzenli olarak egzersiz ya da yürüyüş yapabilirsiniz.

Sağlıklı kilo vermenin ve vücudu sıkılaştırmanın yolu düzenli olarak egzersiz yapmaktan geçiyor. Haftada en az 2-3 gün düzenli egzersiz yapabilirsiniz. Her gün 45 dakika yürüyerek gün içerisinde aldığınız kalorileri harcayabilirsiniz.

Artık diyet yapmanıza gerek yok! Bu yöntemlerle 1 ayda tığ gibi olun! #4

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.