1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Battle.net Türk Lirası Kabul Etmeye Başladı

Battle.net Türk Lirası Kabul Etmeye Başladı

Battle.net Türk Lirası Kabul Etmeye Başladı


Geçtiğimiz günlerde Activision Blizzard tarafından yapılan duyuruyla, Battle.net Türk Lirası kabul edeceği müjdelenmişti. Bu haftayla birlikte artık oyunlarımızı kendi para birimimiz ile satın alabiliyoruz. Peki yerel fiyatlandırma ne alemde? Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Her Sene Yeni Call of Duty Oyunu Görmeyeceğiz


Oyuncuların yaygın olarak kullandığı dijital PC oyunu mağazalarından birisi olan Battle.net, hem Activision hem de Blizzard Entertainment oyunlarını satın alabilme imkanı sunuyor. Ülkemizde mevcut günün kuru üzerinden satın alımlar yapıldığı için, sürekli değişen fiyatlar ile karşılaşıyorduk.

Geçtiğimiz günlerde Amerika menşeli yayıncı tarafından yapılan duyuru ile 4 Mayıs 2022 tarihinde Gürcistan Lirası, Kazakistan Tengesi ve Ukrayna Hyrvnası ile Türk Lirası desteğinin de getirileceği müjdelenmişti.

Battle.net Türk Lirası ile Kullanımına Başladı

Her ne kadar bir hayli sevindirici haber almış olsak da, kafalarda bir soru işareti vardı: “Ülkemiz için Euro kuru kaçtan alınacak?” Görünüşe göre Activision Blizzard, 1 Euro = 10 TL olacak şekilde almış. Buna bağlı olarak mağazadaki oyun ve oyun içi içeriklerin fiyatlarında üçte bir oranında düşüş yaşanmış olsa da, bunun pek beklenen seviyede olmadığını görebiliyoruz. Ne var ki Euro şu an 15.78 TL olduğu için, hiç yoktan iyidir diyebiliriz.

Güncellenen fiyatlar ile mesela aylık World of Warcraft aboneliği 149 TL. Üç aylık abonelik de 399 TL iken, altı aylık abonelik de 600 TL. Shadowlands genişletme paketi ise 399 TL olarak görülüyor.

World of Warcraft dışında, son çıkan Call of Duty: Vanguard 599 TL, Overwatch 199 TL, Crash Bandicoot 4: It’s About Time, Diablo 2 Resurrected ve World of Warcraft: Burning Crusade Classic oyunları ayrı ayrı 399 TL ve Starcraft Remastered da 149 TL karşılığında satın alınabiliyor. Daha fazla oyun ve oyun içeriğe resmi Battle.net sayfasından göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap