1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Call of Duty: Modern Warfare II Çıkış Tarihi Açıklığa Kavuştu

Call of Duty: Modern Warfare II Çıkış Tarihi Açıklığa Kavuştu

Call of Duty: Modern Warfare II Çıkış Tarihi Açıklığa Kavuştu


Activision ve Infinity Ward, ağızlarındaki baklayı gıdım gıdım çıkartıyorlar. Geçtiğimiz aylarda onaylanan ve bu yılın son çeyreğinde çıkacak olan yeni Call of Duty: için tanıtımın ne zaman yapılacağı büyük bir merak konusu. Şimdilik net bir işaret verilmemiş olsa da, görünüşe göre epey yaklaşıyoruz. Call of Duty: Modern Warfare II çıkış tarihi bugün itibarıyla açıklığa kavuştu. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Call of Duty: Mobile 5. Sezon Başlıyor!


Hatırlayacağınız üzere bu ayın başlarında Tom Henderson ve TheGhostOfHope tarafından ortaya atılan bir iddia ile 2 Haziran 2022 tarihine işaret edilmişti. Bir ihtimal bu tarih doğru çıkacak gibi. Ancak öncesinde geliştirici ve yayıncı tarafından yavaş yavaş atılan adımlar ile heyecan gittikçe artıyor diyebiliriz.

Call of Duty: Modern Warfare II Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Bildiğiniz gibi 2019 yılında çıkmış olan Call of Duty: Modern Warfare oyununun finalinde, Laswell ile Price arasında geçen konuşmada Task Force 141’in kurulduğunu öğreniyor ve hatta Simon Riley’nin de adının geçtiğine şahit oluyorduk. Bu zaten devam oyununun Call of Duty: Modern Warfare II olacağını garantilemişti. Bugün yapılan duyuru ile de oyunun çıkış tarihi 28 Ekim 2022 olarak netleştirildi. Çıkış platformları ise belirsizliğini koruyor.

Duyuruya ek olarak, Artwork Reveal – Call of Duty: Modern Warfare II adı altında yeni bir fragman yayınlandı. Bir dakika uzunluğundaki fragmanda, gemilerin ve bu gemilerin üzerinde konteynerleri görebiliyoruz. Her birinin üzerinde de senaryo boyunca karşılaşacağımız karakterleri görebiliyoruz: Captain John Price, John “Soap” MacTavish, Kyle “Gaz” Garrick, tamamıyla yeni bir yüz olan Meksika Özel Kuvvetler Albayı Alejandro Vargas ve son olarak havadan çekimde Simon “Ghost” Riley karşımıza çıkıyor ve Task Force 141 ekibini tanımış oluyoruz.

Görünüşe göre yakın bir zamanda gerçekleşecek olan esas duyuru için atılan adımlardan bir tanesi. Zaten geçmişte de buna benzer adımlar atılmıştı. Büyük ihtimalle 2 Haziran 2022 tarihinde yeni oyun ile tanışacağız. Summer Game Fest 2022 açılış gecesi yayınında veya Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 sırasında oyun hakkında daha fazla detaya kavuşmayı bekleyebiliriz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap