1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Cannes Film Festivali Başladı: Kırmızı Halıdan Renkli Görüntüler!

Cannes Film Festivali Başladı: Kırmızı Halıdan Renkli Görüntüler!

Cannes Film Festivali Başladı: Kırmızı Halıdan Renkli Görüntüler!

75. Cannes Film Festivali’nin açılış töreni gerçekleştirildi…

Bu yıl 75. kez düzenlenen Cannes Film Festivali’nin açılışı gerçekleştirildi. Geleneksel olarak yıldızların birbirinden şık kıyafetlerle kırmızı halıda boy gösterdiği açılış töreni her zamanki gibi renkli ve görkemli anlara sahne oldu.

Bu yıl festivalin açılış filmi olarak, Fransız yönetmen Michel Hazanavicius tarafından yönetilen “Coupez!” (Final Cut) seçilmişti. Kırmızı Halı töreninin ardından filmin gösterimi gerçekleştirdi. Michel Hazanavicius ile birlikte, filmin oyuncu kadrosunda yer alan Finnegan Oldfield, Berenice Bejo, Romain Duris ve Matilda Anna Ingrid de kırmızı halıda yürüdüler.

Açılış töreninde ayrıca, 75. Cannes Film Festivali’nin Onur Ödülü Forest Whitaker‘e takdim edildi. “The Butler”, “Black Panther”, “Arrival” gibi filmlerde rol alan Forest Whitaker, “The Last King of Scotland” filmindeki unutulmaz performansı ile Oscar ödülü kazanmıştı.

Törene damga vuran anlardan biri de Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin video bağlantısı ile gerçekleştirdiği konuşma oldu. Eski aktör Zelenski, Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin ile Charlie Chaplin’in sinema tarihine geçen “Büyük Diktatör” filmi arasında benzerlik kurarak,  “Dünyanın, yeni diktatörleri anlatmak için yeni bir Charlie Chaplin’e ihtiyacı var” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap