1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Cannes Film Festivali’nin 75. Yılı Kutlandı

Cannes Film Festivali’nin 75. Yılı Kutlandı

Cannes Film Festivali'nin 75. Yılı Kutlandı

Festivalin 75. yılı Guillermo Del Toro, Jake Gyllenhaal, Kristen Stewart, Nuri Bilge Ceylan gibi isimlerin katıldığı özel bir törenle kutlandı.

Cannes Film Festivali 75. yıl dönümünü Salı akşamı Jake Gyllenhaal, Paolo Sorrentino, Isabelle Huppert, Diane Kruger, Guillermo del Toro, Jacques Audiard, Melanie Laurent, Gael Garcia Bernal Nicolas Winding Refn ve Nuri Bilge Ceylan gibi dünyanın dört bir yanından gelen en az 120 yıldız, yönetmen ve film yapımcısından oluşan bir grupla kutladı. 

Başta Guillermo del Toro olmak üzere bu isimlerden bazıları, günümüzde sinemanın karşı karşıya olduğu yeni zorlukları tartışmak için aynı gün erken saatlerde bir sempozyuma katıldı. Gala töreninde kırmızı halıda boy gösteren yetenekler arasında “Crimes of the Future” ekibi Kristen Stewart, Lea Seydoux, Viggo Mortensen ve David Cronenberg de dahil olmak üzere bu yılki festivalde film sunan çok sayıda yıldız ve yönetmen vardı.

Cannes genel delegesi Thierry Fremaux ve Festival Başkaın Pierre Lescure sırayla her konuğu alkışlarla sahneye davet etti. Konuklar hep birlikte bir Cannes aile portresi için poz verdi ve ardından Garcia Bernal mikrofonu alıp del Toro ile birlikte José Alfredo Jiménez’in “Ella” şarkısını seslendirdi.

Fremaux, sinemanın kalıcılığı ve Cannes’ın sinema deneyimini teşvik etmedeki önemi hakkında birkaç söz söyleyerek töreni açtı. “Sinema ölmedi! Sinema yaşıyor ve asla ölmeyecek!” diyen Fremaux, tezahürat ve alkışlarla karşılandı.

Törenin ardından Louis Garrel’in “L’innocent” filminin gösterimi gerçekleştirildi. 

Yorum Yap

Yorum Yap