1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Elden Ring Güncel Satış Rakamı Açıklandı

Elden Ring Güncel Satış Rakamı Açıklandı

Elden Ring Güncel Satış Rakamı Açıklandı


Bandai Namco Entertainment, Elden Ring güncel satış rakamı açıklamasında bulundu. Görünüşe göre FromSoftware oyunu, stüdyo tarihinde önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Elden Ring Oyunundaki Eldtree Ne Kadar Yüksek?


Büyük yayıncıların finansal raporlarını açıkladıkları dönemdeyiz. 31 Mart 2022 tarihinde sona ermiş olan son çeyreğe ilişkin olarak düzenlenen konferanslarda, analistler ve yatırımcılar donanım, yazılım ve servisler kapsamındaki son durum ve gelecek planları hakkında bilgilendiriliyorlar.

Bandai Namco Entertainment, yakın bir zaman önce bu konferanslardan bir yenisini düzenledi. Japonya menşeli yayıncı tarafından yapılan açıklama ile Elden Ring oyununun güncel satış rakamını açıkladı.

Elden Ring Güncel Satış Rakamı Ne Kadar Oldu?

Bildiğiniz gibi 16 Mart 2022 tarihinde yapılan bir önceki açıklamaya ile oyunun 12 milyon satış barajını geçtiği onaylanmıştı. 31 Mart 2022 itibarıyla bu rakam 13.4 milyon olmuş. Diğer bir deyişle, iki hafta içerisinde 1.4 milyon daha satış gerçekleştirilmiş.

Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, 2016 yılında çıkmış olan Dark Souls 3 oyununun on milyon satış barajını geçmesi dört yıl sürmüştü. Elden Ring’in bu barajı geçmesinin ise bir ay bile sürmemiş olması, son oyunun ne denli başarılı olduğunun çok açık bir göstergesi oldu.

Öte yandan, bahsi geçen bu 13.4 milyonluk satış rakamının bir buçuk ay öncesine ait olduğunu unutmamak gerek. Yani güncel rakamın en az 15 milyon olduğunu tahmin edebiliriz. Eğer performans anlamında ivme kaybedilmez ise, bir sonraki finansal rapor açıklamasında 20 milyon rakamı açıklanabilir. Yeni gelişmeleri çok yakından takipte olacağız.

Elden Ring Konusu

Erdtree kaynağı olan Elden Ring, Queen Marika the Eternal tarafından hüküm sürülen diyarlar arasında parçalara ayrılmış ve her bir evlat ve yarı tanrı da Great Runes adı altında bir parça alıyor. Ne var ki bu durum, The Shattering adı altında yeni bir savaşın başlamasına neden oluyor. Biz ise Queen Marika the Eternal evlatlarını ve yarı tanrılarını ortadan kaldırarak, Elden Ring parçalarını toplamak ve nihayetinde Elden Lord olmak için mücadele veriyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap