1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. En İyi Filmleriyle George Clooney!

En İyi Filmleriyle George Clooney!

En İyi Filmleriyle George Clooney!

1. Ocean’s Eleven
+

Steven Soderbergh tarafından yönetilen 2002 yapımı “Ocean’s Eleven” Clooney’nin kariyerindeki en eğlenceli filmlerden biri. Brad Pitt, Matt Damon, Don Cheadle, Carl Reiner, Casey Affleck, Andy Garcia ve Julie Roberts gibi dönemin en büyük yıldızlaıryla dolu bir filmde öne çıkmak kolay olmasa da George Clooney bu kalabalığın içinde öne çıkmayı başarıyor.
Devamı…

Hollywood’un en parlak yıldızlarından George Clooney bugün 61. yaşını kutluyor!

Bir film yıldızının mükemmel tanımı olan George Clooney, yadsınamaz çekiciliği ve gösteişli varlığıyla biraz eski Hollywood’u andırıyor. Clooney, “Ocean’s Eleven”, “Gravity” ve “Michael Clayton” gibi büyük hit yapımlarda rol almadan önce mütevazı bir aktördü. 

Kariyerine 1980’li yıllarda “The Facts of Life” ve “Golden Girls” gibi sitcomlarda başlayan George Clooney, 1990’ların ortalarında “ER” dizisindeki Dr. Doug Ross rolüyle büyük bir çıkış yakaladı ve o günden bugüne yıldızı hiç sönmedi. 

George Clooney, hem oyuncu (Syriana) hem de yapımcı (Argo) olarak birden fazla Oscar kazandı ve hem büyük bütçeli gişe rekorları kıran hem de daha küçük bağımsız filmlerde rol aldı.

Tabii ki Clooney’nin kariyerinde de zaman zaman yolunda gitmeyen şeyler oldu. Clooney “Batman & Robin”de Batman rolünü üstlendiğinde film o kadar kötü tepkiler aldı ki Batman bir süre için kimsenin ele almak istemediği bir karakter haline geldi. Yine de Clooney’nin başarıları, kariyerindeki ufak tefek kusurları görmezden gelmemize yetiyor.

Ünlü aktörün doğum günü şerefine, kariyerindeki en iyi ve en çok dikkat çeken 10 filmi sizin için derledik…

Yorum Yap

Yorum Yap