Logitech G Cloud Konsolu Resmen Tanıtıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Logitech G Cloud Konsolu Resmen Tanıtıldı


Bildiğiniz gibi bulut oyun servisleri hayatımıza girmeye devam ediyor. Haliyle buna yönelik yatırımlar da tam gaz devam ediyor. Google bu alanda bir atılım yaparak Stadia adıyla bir cihaz üretmişti. Şimdi de Logitch ve Tencent, Logitech G Cloud duyurusunda bulunmuşlardı. Yakın bir zaman önce ilk tasarımı da sızdırılan konsol, en nihayetinde resmi olarak tanıtıldı. Detayları ise haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Valve, Steam Deck için Uzun Vadeli Planlar Yapıyor


Logitech G Cloud Konsolunun Teknik Özellikleri Açıklandı

Taşınabilir bir konsol olan Logitech G Cloud, bulut tabanlı bir cihaz olacak ve NVIDIA GeForce Now ve Xbox Cloud Gaming oyunları ile tam uyumlu olarak çalışacak. Haliyle, son teknolojiyi sunan oyunları bu cihazda rahatlıkla oynayabileceksiniz. Elbette güçlü bir bağlantının gerekeceğini söylememize hiç gerek yok.

Android tabanlı olan el konsolu, tahmin edebileceğiniz gibi kullanıcılara diledikleri gibi özelleştirme imkanı sunuyor. Saat hızı 2.3 GHz ile sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 720 işlemcisi olan cihazın belleği ise 4 GB LPDDR4X. Ayrıca 7 inç 60 Hz 1080p çözünürlüğü olan IPS dokunmatik ekranının da olduğunu söyleyelim.

Bildiğiniz gibi böylesi cihazlarda pil ömrü son derece büyük öneme sahip ve Logitech G Cloud 6000 mAh kapasiteli bir pil bulunuyor ve USB-C 3.1 girişi ile iki buçuk saatte şarj edilebiliyor. Donanım kullanımı en alt seviyede tutulduğu için de kullanıcılara on iki saate kadar kullanım imkanı doğuyor. Bu da demek oluyor ki, çizgisel bir ilerleyişi olan ortalama bir oyunu bu süreçte bitirebilmeniz mümkün olabilecek.

Logitech ve Tencent tarafından verilen diğer bilgilere göre de microSD kart yuvası bulunan konsolun dahili belleği bu yolla 64 GB UFS’ye kadar arttırılabiliyor. SIM veya eSIM desteği bulunmadığı için, kablosuz bağlantı kullanmak gerekecek.

Halihazırda Birleşik Devletler ve Kanada için 299 dolardan ön-siparişe açılmış durumda. Ne var ki bunun özel fiyat olduğunu söylemek gerek. 17 Ekim 2022 tarihinde yapacağı çıkışı ile esas fiyatı 349 dolar olacak. Bununla birlikte ülkemize de gelip gelmeyeceğine dair şu an için kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor. Bunun için bekleyip, resmi bilgilendirmeyi almaktan başka çaremiz yok. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.