MIUI 14 Beta güncellemesi bazı telefonlara dağıtıldı
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

MIUI 14 Beta güncellemesi bazı telefonlara dağıtıldı


          Xiaomi, merakla beklenen MIUI 14 arayüzünün Mi 13 ile birlikte tanıttı. Güncellemenin beta sürümünü ilk alan modeller belli oldu.          

Xiaomi’nin piyasada bulunan akıllı telefonlarında kullanılan MIUI 13 arayüzü  telefonlara dağıtılmaya devam ederken; Çinli şirket, çok yakında yeni sürüm olan MIUI 14 güncellemesini akıllı telefonlarına sunmaya başlayacak.

Çinli şirket, merakla beklenen MIUI 14 arayüzünü Mi 13 modeli ile birlikte görücüye çıkardı.

MIUI 14 Beta alan ilk modeller

Xiaomi, merakla beklenen MIUI 14 arayüzünün beta sürümünü dağıtmaya başladı. Söz konusu güncelleme geliştirici sürüme kayıtlı kişiler için gelirken; Mi 12, Mi 11, Redmi K50, Redmi K40 ve birkaç model daha yeni güncellemeye erkenden kavuştu.

MIUI 14

MIUI 14 ile Xiaomi modellerine gelen yenilikler

Xiaomi, MIUI 14 ile birlikte artık kullanıcıların sistem uygulamalarını kaldırmasına izin verecek. Böylece kullanılmayan sistem uygulamaları silinerek hafızada yer açılabilecek.

MIUI 14 ile birlikte gelecek yeni foton motorunun 3. parti uygulamalarda güç tüketimini yüzde 22 oranında azaltacağı söyleniyor.

MIUI 14’ün foton motoru özelliği, Qualcomm Snapdragon 8Gen1, 8+ ve 8 Gen2 yonga setleriyle çalışan modelleri destekliyor.

Android 13 tabanını kullanan yeni arayüz MIUI 14, aynı zamanda daha az sistem kaynağı kullanacak ve depolama alanında daha az yer kaplayacak.

xiaomi

MIUI 14, 2023’ün ilk çeyreğinde çıkış yapacak ve iİlk başta Xiaomi 13 ve 13 Pro’ya gelecek. Android 13 tabanlı MIUI 14’ün ilerleyen dönemde diğer telefonlara da gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.