1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Sağlıkçıların simgesi Seher Hemşire: Daha sağlıklı ortamda çalışmak istiyoruz

Sağlıkçıların simgesi Seher Hemşire: Daha sağlıklı ortamda çalışmak istiyoruz

Sağlıkçıların simgesi Seher Hemşire: Daha sağlıklı ortamda çalışmak istiyoruzSiperlik takmaktan yüzünde oluşan izlerle çekilen fotoğrafı simge haline gelen hemşire Seher Altuncu Bıçak, sağlıkta şiddet olaylarına dikkat çekerek, “Daha sağlıklı ortamda çalışmak istiyoruz” dedi.

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde görevli hemşire Seher Altuncu Bıçak, maske ile siperlik takmaktan yüzünde izler meydana gelen, bu haliyle çektiği fotoğrafını sosyal medyadan paylaşınca koronavirüsle savaşan sağlıkçıların simgesi haline geldi.

Bıçak, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamalarda, sağlıkta şiddet olaylarının sona ermesini temenni ettiğini söyledi.

Tüm sağlık çalışanları için çok yorucu geçen pandeminin bu bayramda bitmesini temenni ettiğini ancak etkilerinin hala sürdüğünü söyleyen Bıçak, şiddet olaylarının da sağlık çalışanlarını çok üzdüğünü belirtti.

“SEDYELERİ, KENDİMİZİ KORUMAK İÇİN KULLANDIĞIMIZ DÖNEMLERİMİZ OLDU”

Seher Altuncu Bıçak, şu sözleri kaydetti:

“Koronavirüsle beraber yoğun bir dönem atlattık. Şu an yoğun bakımlarda eskisi gibi bir yoğunluk yok ama tehlikeyi halen daha atlatmış değiliz. İnsanlardan yine de tedbirli olmalarını istiyoruz. Sağlıkçılar bu dönemde çok yoğun çalışmanın yanı sıra yine şiddete maruz kaldılar. Hasta taşımak için kullandığımız sedyeleri, kendimizi korumak için kullandığımız dönemlerimiz oldu.

Sağlıkçıların simgesi Seher Hemşire: Daha sağlıklı ortamda çalışmak istiyoruz #1

“DAHA SAĞLIKLI ORTAMDA ÇALIŞMAK İSTİYORUZ”

Meslektaşlarımız, sedyeleri vatandaş şiddetine maruz kalmamak için kapılara dayadılar. Şiddet olayları bizi çok fazla üzüyor, yoruyor ve yaralıyor. Daha sağlıklı ortamda çalışmak istiyoruz ki çok daha verimli olabilelim.

“KORONAVİRÜS İLE HEP YÜZ YÜZE OLDUK”

Simge olarak gösterilen bir fotoğrafım var. Bu pandemi döneminde koronavirüsten korunmak için taktığım maske ve siperliğin izlerinin olduğu bir fotoğraf. Yüzümdeki izlerin hepsinde, bütün sağlık çalışanlarının izleri var. Bütün sağlık çalışanlarını temsil ediyor ama hemşireler koronavirüs ile hep yüz yüze olduk. Sağlık çalışanlarının hepsinin Tıp Bayramı’nı kutluyorum.”

Sağlıkçıların simgesi Seher Hemşire: Daha sağlıklı ortamda çalışmak istiyoruz #2

Yorum Yap