Siyah pirincin 5 mucizevi faydası! Sofraların yeni favorisi…
 1. Ana Sayfa
 2. Sağlık

Siyah pirincin 5 mucizevi faydası! Sofraların yeni favorisi…


          B1, B2 ve E vitaminleri bakımından zengin olan siyah pirinç, sofraların yeni favorisi olacak. Normal pirinçten biraz daha sert olan siyah pirinç, binbir faydası ile dikkati çekiyor.           

Her geçen gün yeni bir besin kaynağı, faydaları ile ön plana çıkıyor ve insanlığa katkı sunuyor. Sağlıklı beslenmenin ve sağlıklı yaşamanın zor bir hale geldiği günümüzde, bu besinler oldukça önemli.

Büyük marketler doğal ürünleri temin etme noktasında yavaş yavaş adımlar atmaya başladı. Ancak hangi ürünün sağlıklı olduğunu da bilmek gerekiyor.

Bu besinleri bilirsek, kullanım alanlarını iyi değerlendirebiliriz. Sağlığımız için sık sık tüketebiliriz. Bu besinlerin faydalarından en iyisini alıp, vücudumuza katkı sağlayabiliriz.

Bu besinlerin arasında da son zamanlarda, siyah pirinç öne çıkmaya başladı.Herkes, beyaz pirinçten ne farkı var diye araştırma yapıyor.

Siyah pirin binbir faydası ile öne çıkıyor ve bu gidişle de beyaz pirinci geride bırakacak gibi duruyor. İçerisinde yer alan vitaminler, vücudumuz için büyük nimet..

Yüksek besin değerlerine ve inanılmaz bir lezzete sahip olan siyah pirincin faydalarına hep birlikte bakalım!

Siyah pirinç mucizeleri

 • İçerisinde binbir faydayı barındıran siyah pirinç, göz sağlığını tehdit eden katarakt ve diyabetik retinopatinin gelişmesini önlemeye yardımcıdır. Göz sağlığımızı korumak oldukça önemliyken, bunu siyah pirinç sayesinde sağlayabilirsiniz.

 • Şeker oranı az olduğu için uzmanlar, diyabet hastalarının tüketmesini öneriyor. Ancak yine de dengeli tüketmeye özen göstermek gerekiyor. Fakat beyaz pirinci seven diyabet hastaları için oldukça iyi bir alternatif.

 • Kandaki kolesterol seviyesini dengeler. Damar tıkanıklığı ve kalp krizi risklerini azaltır. Kalp hastalıkları çağımızda büüyük bir problem. Herkes hemen hemen kalp sorunlarıyla boğuşuyor. Tek başına siyah pirinç yetmez ancak koruyucu olacaktır.

Siyah pirincin 5 mucizevi faydası! Sofraların yeni favorisi... #1

 • Antioksidan bakımından zengin olduğu kanıtlanan siyah pirinç, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek kanserli hücrelere karşı vücutta kalkan oluşturur. Kanser sorunlarıyla baş etmenize yardımcı olur.

Siyah pirincin 5 mucizevi faydası! Sofraların yeni favorisi... #2

 • Antioksidan özellikleri sayesinde cilt sağlığına da olumlu etkilerde bulunan siyah pirincin, düzenli olarak tüketilmesi halinde yaşlanma karşıtı bir etki oluşturduğu biliniyor. Herkes genç ve güzel gözükmek ister. Özellikle kadınlar bu konuda bir hayli hassas. Bu nedenle siyah pirinç, sizin yeni favoriniz olabilir.

Siyah pirincin 5 mucizevi faydası! Sofraların yeni favorisi... #3

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.