1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. SUNGUR Silah Sistemi'nin ilk kafilesi TSK’ya teslim edildi

SUNGUR Silah Sistemi'nin ilk kafilesi TSK’ya teslim edildi

SUNGUR Silah Sistemi'nin ilk kafilesi TSK’ya teslim edildi


          Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, İHA, jetler ve helikopterlere karşı etkili olan SUNGUR Silah Sistemi'nin ilk kafilesini TSK’ya teslim ettiklerini bildirdi.          

SUNGUR Silah Sistemi’nin ilk kafilesi, artık Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ellerinde…

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, portatif hava savunma füze sistemi SUNGUR’un, platformlardan sonra tek er tarafından omuzdan atılan versiyonuyla da Mehmetçiğin hizmetinde olduğunu dile getirdi.

Görüntüleyici Kızılötesi Arayıcı Başlığı ile öne çıkıyor

Demir, şunları kaydetti:

“İHA’lar, jetler ve helikopterlere karşı etkili olan SUNGUR Silah Sistemi’nin ilk kafilesini TSK’ye teslim ettik. Hayırlı olsun. SUNGUR Silah Sistemi, muadillerine göre daha uzun menzili ve düşman unsurlara gözün görme mesafesinden daha uzak mesafeden kilitlenme imkanı sunan, aldatmaya yönelik karşı tedbirlere dayanıklı Görüntüleyici Kızılötesi Arayıcı Başlığı ile öne çıkıyor.

SUNGUR Silah Sistemi’nin ilk kafilesi Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi VİDEO

“Bir şey insan yapısıysa biz en iyisini yapabiliriz”

Artık yurt dışına bağımlı kalmayacağımız bu sistemin tasarım, geliştirme ve üretiminde emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Her zaman söylüyoruz. Bir şey insan yapısıysa biz en iyisini yapabiliriz. Bu vatan ve bu millet aşkıyla çalışan savunma sanayii ailemize selam olsun.”

SUNGUR Silah Sistemi nin ilk kafilesi TSK’ya teslim edildi #1

Yorum Yap

Yorum Yap