Yatmadan önce başucunuza tuzlu limon koyun bakın neler oluyor
 1. Ana Sayfa
 2. Sağlık

Yatmadan önce başucunuza tuzlu limon koyun bakın neler oluyor


          Faydaları saymakla bitmeyen limonu tuzlayın ve yatmadan önce başucunuza koyun. Bu sayede rahat bir uyku çekecek ve sakinleşmeye başlayacaksınız. Sinirleriniz yatışacak ve cinsel arzunuz artacak.          

Mutfaklarımızdan, sofralarımızdan ve yemeklerimizden eksik etmediğimiz limon, doğanın bize sunduğu mucizelerden birisi..

Her geçen gün farklı faydalarını keşfettiğimiz limon ve limın suyu, çeşitli karışımlarla birleşerek iki katı yarar sağlıyor.

Mutfak temizliklerinde, vücut sağlığında ve güzellik alanında işe yarayan limon, tuz ile birleştiğinde ise uykuya destek veriyor.

Limonun tuz ile birleşimine geçmeden önce faydalarına değinmemiz gerekirse; kalp krizi riskini düşürüp, sindirim sistemine de iyi geliyor.

Zayıflamaya yardımcı olan limon, vücuttaki toksinlerin kısa süre içerisinde dışarı atılmasına yol açıyor. Zararlı toksinlerden temizlenen vücut, kendisini yenileme sürecine giriyor.

Cilt sağlığını koruyan limon, güzelliğini ve parlaklığını da geri kazandırıyor. Bu nedenle de birçok kozmetik ürüne destek sağlıyor.

Sirke ile birleştiğinde ise nazara karşı etkili oluyor. Ev içerisinde oluşan olumsuz havanın atılmasını sağlıyor. Kişinin olumsuz enerjisini dengelemeye yardımcı oluyor.

Faydaları saymakla ve yazmakla bitmeyen limonu şimdi ise tuzla karıştırın ve geceleri başucunuza koyun.

Bu ikili sirke ile olan karışımdan bile daha etkili. Başucunuza koyma sebebiniz ise uykunuzu daha sağlıklı hale getirmek için..

Limon ve tuz karışımı neye iyi gelir?

Limon ve tuzu karıştırın. Ardından ise başucunuza koyun. Bu karışım, gerginliği azaltmaya yardımcı olur ve stres, anksiyete gibi durumlarla başa çıkar.

Başucunuza tuzlu limon koyduğunuzda, gece boyu sinir sisteminiz daha sağlıklı çalışır.Odaklanmanızı artırır ve uykuya geçmenizi kolaylaştırır. Aklınızda dönen düşüncelerden uzaklaşmanızı sağlar. Bu sayede kaliteli uykunun anlamını öğrenir ve gecenin keyfini yeniden keşfedersiniz.

Yatmadan önce başucunuza tuzlu limon koyun bakın neler oluyor #1

Antioksidan ve antibakteriyel olan limon burun tıkanlığınıza iyi gelir ve uyurken bu dertten sizi kurtarır. Buurn tıkanıklığı sadece uyku vakti değil gün genelinde de büyük bir problem. Tuzlu limona rağmen geçmiyorsa, bir uzmandan yardım alın.

Yatmadan önce başucunuza tuzlu limon koyun bakın neler oluyor #2

Sivrisinek dahil olmak üzere odada bulunan tüm böcekleri uzaklaştırır. Bu rahatsız edici durum ortadan kalkınca, kişi güvenle uykuya dalabilir.

Limon kokusu beyninizin serotonin seviyelerini artırır. Bu sabahları daha enerjik ve mutlu uyanmanızı sağlayacak.

Havanın kalitesini artırır ve odanızın daha güzel kokmasına yardımcı olur. Akciğere giden hava kapaklarını temizler ve virüslerin burada yer edinmesini engeller.

Yatmadan önce başucunuza tuzlu limon koyun bakın neler oluyor #3

Limon aroması kan basıncını düşürür. Bu nedenle limon ve tuzu karıştırıp uyumak, rutininiz haline gelebilir.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.