1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Yeni PlayStation Plus Türkiye Fiyatları Açıklık Kazandı

Yeni PlayStation Plus Türkiye Fiyatları Açıklık Kazandı

Yeni PlayStation Plus Türkiye Fiyatları Açıklık Kazandı


Merak edilen bir soru daha cevabını buldu ve yeni PlayStation Plus Türkiye fiyatları, yapılan resmi açıklama ile açıklığa kavuşturuldu. Peki Essential, Extra ve Deluxe aboneliklerinin ücretleri ne kadar olacak? Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: PlayStation İlkbahar İndirimi Başladı!


Bildiğiniz gibi Sony Interactive Entertainment, geçtiğimiz ayın sonunda yaptığı resmi duyuru ile farklı abonelik seçeneklerinden oluşan yeni PlayStation Plus servisini duyurmuştu. Her seçenekte farklı imkanlara sahip olacağımız bu yeni dönem, ülkemizde 22 Haziran 2022 Çarşamba günü başlayacak.

Japon teknoloji devi tarafından yapılan ilk duyuru sonrasında, elbette merak edilen ilk şey, yerel fiyatlandırmanın ülkemizde ne seviyede olacağıydı. Gerek forumlarda, gerekse de sosyal medya üzerinde birçok farklı tahminde bulunulmuştu. Bugün itibarıyla da PlayStation Türkiye tarafından yapılan açıklamayla, korkulanın aksine yüreklere su serpilen fiyatlar ile karşılaştık.

Yeni PlayStation Plus Türkiye Fiyatları Ne Seviyede?

Resmi sayfada yapılan açıklamalara göre, sunulan imkanlar ve aylık, üç aylık ve yıllık seçenekleri ile Essential, Extra ve Deluxe seçeneklerinin fiyatlandırmaları şu şekilde;

PS Plus Essential – Aylık: 40.00TL, Üç Aylık: 100.00, 12 Aylık: 240 TL

  • Halihazırda kullandığınız PlayStation Plus ile tamamıyla aynı olup, fiyat ve içerikte hiçbir fark yaşanmayacak.

PS Plus Extra – Aylık: 60.00 TL, Üç Aylık: 165.00 TL, 12 Aylık: 400.00 TL

  • Essential ile sunulana ek olarak, Dearth Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man ve Miles Morales, Mortal Kombat 11 ve Returnal dahil PlayStation Studios ve üçüncü parti ortaklar dahilinde dört yüz civarı PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunundan oluşan bir kataloğa erişiminiz olacak.

PlayStation Plus Deluxe – Aylık 70.00 TL, Üç Aylık 190.00 TL, 12 Aylık 460.00 TL

  • Eş akış (streaming) servisi olmayan ülkeler için PlayStation Plus Deluxe, Premium seçeneğine kıyasla daha düşük bir fiyata sunulacak ve PlayStation, PlayStation 2 ve PlayStation Portable nesillerinden indirilip oynanabilecek klasik oyunlara erişim imkânı sağlayacak.

Son olarak, PlayStation Plus seçenekleri arasında abonelik yükseltmek gibi bir imkanınızın olacağı da söyleniyor. Ne var ki bunun için orantılı ücret alınacak. Sıkça Sorulan Sorular sayfasında konuya ilişkin olarak verilen bir cevapta bahsedilene göre, on iki aylık aboneliğinizin bitmesine yedi ay kalmış bir durumdaysanız ve istediğiniz bir seçeneğe geçiş yapmayı istiyorsanız orantılı bir yükseltme ücreti ödemeniz gerekecek. Ne var ki burada bahsedilen ‘orantılı’nın ne anlama geldiği henüz bilinmiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap